Meb hattından Yasaklı sitelere Giriş

Milli eğitim hattından internete giren herkesin sorunudur bu. Okuldan facebook youtube gibi sanal alemin en populer sitelerine giriş yapamıyoruz. MEB bu tür sitelere erişimi yasakladı. Bu bizleri durdururmu? Tabiki hayır. Herşeyin bir çözümü vardır.

MEB hattından yasaklanan sitelere girmemizin 2 yolu var bunları sırayla açıklayacam. 1. yol daha çokişe yarıyor(Kullanan biri olarak söylüyorum.)

1. Yol Hotspot Shield programını kullanmak.

hotspot-shield-ekran görüntüsü hotspot-shield hotspot-shield hotspot-shield

Ekran görüntüleri yukarıda verilen program en çok işe yarayan ve en sık kıllanılan yöntemdir. Öncelikle programı bu linkten indirebilirsiniz. Bu programdan bahsedeyim biraz.

Hotspot Shield milli eğitimin erişime engellediği sitelere proxy bağlantısı üzerinden bağlanmanızı sağlayan ücretsiz bir programdır. Yani farklı dns adresleri(Yabancı ülkelerin) kullanarak sitelere bağlanmanızı sağlıyor. Milli eğitimin ruhu bile duymuyor. Kurulumuda çok basit olan bu program işinizi çok kolaylaştıracağına eminim.

Bir şeyide hatırlatmakta fayda var. Bu program sadece okulda değil evinizde de yasaklı sitelre girmenize olanak sağlıyor. Türk telekomun engellemiş olduğu sitelere kolayca giriş yapabiliyorsunuz. Yasaklanan sitelre girmenizin başka bir yoluda ha var dns değişirerek onuda başka bir bakalede anlatıcam.

2. yol UltraSurf programnı kullanmak

Bu yol eskiden kullandığım bir yoldu. Bazen olumlu sonuç vermiyor yani bağlantı gerçekleşmiye biliyor. Bu program protable(Bilgisayarınıza yüklemeye gerek kalmadan tıkla çalıştır özelliği olan) bir programdır. Görselleri aşağıdadır.

ultra surf resim ultrasurf-7 UltraSurf-10.10-1

 

Bu programıda bu linkten indirebilirsiniz. 1. yol işinize yaramassan bu yolu deneyebilirsiniz. Çalışma mantığıda 1. yolla aynı dır. Yani proksi üzerinden yasaklı sitelere erişme imkanı sağlıyor. Birde uyarı yapayım. Ultrasurf programını çalıştırdığınızda bilgisayarınızda bulunan antivirüs programı uyarı verebiliyor. Antivirüs programını kapatıp çalıştırmanız tavsiye ediliyor. Program güvenli bir programdır. Sıkıntı olacağını sanmıyorum.

 

Umarım bu iki yöntem işinize yarayacaktır. İyi internette gezinmeler…

 

 

 

Meb hattından Yasaklı sitelere Giriş” için 4 yorum

 • 11 Şubat 2013 tarihinde, saat 00:19
  Permalink

  İlki iş gördü teşekkür. Ama 2. si bir işe yaramıyor

  Yanıtla
  • 11 Şubat 2013 tarihinde, saat 00:21
   Permalink

   utraSurf programı bazı okul hatlarında çalışırken bazı hatlarda çalışmıyor. Ama ilki dediğin gibi tüm hatlarda işe yarıyor.

   Yanıtla
 • 20 Mart 2013 tarihinde, saat 21:45
  Permalink

  ultrasurf ve hotspot asle güvenli değildir :S bilginizeeeee

  Yanıtla
 • 17 Haziran 2013 tarihinde, saat 16:41
  Permalink

  gerçekten hiçbişey anlamadım ve hiçbişey yapamıyorum

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.