2013 Kpss Puan Hesaplama Yeni Sistem (Alan testi ile kpss121)

Genel Kültür
Genel Yetenek
Eğitim
Alan Bilgisi
Doğru
Yanlış
Netiniz
Soru Sayısı 60 60
80
50
KPSS PUANINIZ

Kpss puan hesaplama motoru yukarida yer almaktadir. Lütfen netlerinizi gerekli alanlara giriniz. 2 puan arti yada eksi oynamalar olabilir. Sizler için gerçek sinav puaninýza en yakin puani çikartmaya çalistik.

Ösym yaptığı açıklama ile artık kpss sınavına alan testlerinin de dahil olduğunu açıkladı. Yani bazı bölüm (Türk Dili ve Edebiyatı,Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türkçe, İlköğretim Matematik, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İngilizce),Fizik, Kimya, Biyoloji) mezunu olanlar kpss sınavına girdiklerinde yeni sorularla karşılaşacak. Ösym bu branşlarda sorulacak olan soru örneklerini ve konuları kamuoyuyla paylaştı. Bu linkten soru örneklerine ulaşabilirsiniz. Yeni sistemin gelmesiyle kpss puan hesaplama sistemide devreye girecektir. Fakat Ösym yeni katsayılar hakkında henüz bir açıklama yapmadı.Fakat ÖSYM nin açıklamalarını ve 2012 kpss sınavı katsayılarını baz alarak hata oranı en az olacak şekilde ekibimizle birlikte puan hesaplama motorunu tasarladık.Uzman ekibimizle birlikte yapılan çalışmalara göre yeni puanlama sistemine en yakın hesaplama budur

Etiketler:, , , , , , ,

12 Yorum

 1. mağdur diyor ki:

  EE hani hesaplama sistemi. Nezaman yayınlayacaksınız. Hiç bir yerde yok

 2. Ahmet diyor ki:

  Bu hesaplamanın doğruluk oranı nedir?. Alan testi bukadar çok etkili olacakmı ki?

 3. Anonim diyor ki:

  Hiç bir şeye dokunmadan alan testini fulle 50 puan aliyon. Ösym nin yapacağı iş ancak bukadar olur

 4. fizikçi diyor ki:

  Konular yetmiyordu zaten alan testinide eklediler. Ohhh

 5. ptkyrdkl diyor ki:

  Şimdi alan sınavına girmeyenler için eğitim bilimleri 80 soru mu yoksa 120 mi? kimse kesin olarak şu kadar oldu demiyor ya. sitenin birinde 80 yazıyor diğerinde 120..

  • Öğrenci diyor ki:

   Alan sınavına tabi olmayanlar 80 soruluk eğitim sınavına tabidirler. 50 soruluk alan sınavına tabi olanlar 80 soruluk eğitim sınavına girecekler. Bu bilgi kesindir.

 6. ptkyrdkl diyor ki:

  arkadaşım teşekkür ediyorum. bu bilgiyi nereden aldınız öğrenebilir miyim? çünkü ne ösym nin sayfasında ne de herhangi bir sitede 80 diye yazmıyor. inşallah senin dediğin gibidir kardeşim.

 7. ptkyrdkl diyor ki:

  bir de yukarıdaki puanlama sistemi doğru mu?

  • Öğrenci diyor ki:

   Yukarıdaki puanlama sistemi olması muhtemel en doğruya yakın puanlama sistemidir. Katsayıları dersane öğretmenleri ile beraber hazırlanmış katsayılardır. Elbette resmi değiller ama açıklanacak olan resmi katsayılar bunlardan farklı olmayacaktır.

 8. ptkyrdkl diyor ki:

  Sınavda Uygulanacak Testler ve Soru Sayıları
  Cumartesi Cumartesi Pazar Pazar 14.7.2013
  Sabah Öğleden Sonra Sabah Öğleden Sonra Pazar Sabah
  Genel Yetenek (60) Eğitim Bilimleri (80) Hukuk (40) Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (40) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT)
  Genel Kültür (60) İktisat (40) Ekonometri (40) Alan Bilgisi Testi (40)
  İşletme (40) İstatistik (40) Alan Eğitimi Testi (10)
  Maliye (40) Kamu Yönetimi (40)
  Muhasebe (40) Uluslararası İlişkiler (40)

Yorum Yapın