ÖDÜL VE DİSİPLİN KURULU 2. DÖNEM BAŞI KARARI

……………………………………………………………………………… LİSESİ  ÖDÜL VE          DİSİPLİN KURULU  2. DÖNEM BAŞI  KARARI

 

KARAR NO  : 14

TARİH          : 10.02.2009

 

                          

                                                                                    

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulumuz2008-2009 Eğitim-  Öğretim Yılı 1.Kanaat dönemini değerlendirmek ve ikinci kanaat döneminde alınması gerekli tedbirleri görüşmek üzere toplanmış aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1-Birinci kanaat döneminde ceza alan öğrencilerimizin olması kurulumuzu üzmüştür ancak toplam 62 öğrencimizin takdir 108 öğrencimizin teşekkür 171 öğrencimizin onur belgesi alması sevindirici olmuştur.

2-Öğrencilerimizin Ödül ve Disiplin yönetmeliğini tam algılayamadıkları ve ergenlik çağında bulunmaları nedeni ile davranış bozuklukları içine çabuk girebildikleri,Arkadaş çevresinden olumsuz etkilendikleri gözlenmiş Okul- Veli Öğrenci üçgeninin Okul Pisikolojik Danışman Rehber öğretmeninin de özverili çalışmaları ile dahada geliştirilmesi olumlu sonuçlar doğuracaktır.

3-Sınıf Rehber Öğretmenlerinin ödül ve Disiplin yönetmeliği  ve okulun muhtelif yerlerine okul idaresi tarafından asılan öğrencilerin uyacağı kurallar ve kılık kıyafet yönetmeliği hakkında öğrencileri her fırsatta bilgilendirmeleri

4-Tüm ders Öğretmenleri tarafından öğrencilerin davranışlarının gözlemlenmesi sorunlu öğrencilerin Okul idaresi ve rehberlik kuruluna anında bildirilmesi ve sorunların büyümeden çözülmesi

5-Okul içi periyodik aramaların devam etmesi Nöbetci öğretmenlerin aramalara katılması

6-Atatürk İlke ve İnkilapları ile Vatan, Bayrak,Aile,Eğitim kavramlarının öneminin tüm öğretmenler tarafından öğrencilere anlatılması öğrencilerin böylece bölücü faaliyetlerden korunması

7-Öğretmenlerin öğrenci seviyelerine inerek onlara değer verildiğini hissettirmeleri öğrencilerin kişiliklerinin daha çabuk oturmasına yardımcı olacaktır.

8-Öğrencilere kameralı cep telefonlarını okula getirmelerinin yasak olduğunu  kamerasız cep telefonlarını ise zorunlu olmadıkça getirmemeleri ve derste açık bulundurmalarının suç olduğunu içtimalarda ve derslerde hatırlatılması suç oranını düşürecektir.

9-Öğrencilerin disiplin kuruluna verilmeden önce sınıf öğretmeni okul rehber öğretmeni ve sınıf müdür yardımcısına bilgi verilerek olumsuz durumun ortadan kaldırılması biz eğitimcilerin temel ilkesi olmalı öğrenciler en son çare disiplin kuruluna verilmelidir.

10-Sosyal etkinlikler artırılarak öğrencilerin okula bağlılığı artırılmalıdır. Başarılı ve okulumuzu temsil eden öğrenciler Bayrak törenlerinde taltif edilerek diğer öğrenciler teşvik edilmelidir.

 

10.02.2009

……………………………..

  ÖDÜL VE DİSİPLİN KURULU 2. DÖNEM BAŞI KARARI (28,0 KiB, 1.731 hits)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Join me: