ÖDÜL VE DİSİPLİN KURULU SENE SONU RAPORU

…………………………………………….. LİSESİ 2007/2008 ÖĞRETİM YILI OKUL ÖĞRENCİ ÖDÜL VE DİSİPLİN KURULU SENE SONU RAPORUDUR

 

KARAR NO          : 47

KARAR TARİHİ : 13.06.2008

 

Disiplin kurulumuz 13.06.2008  Cuma günü saat 16:30 da …………………………. başkanlığında toplanarak Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları ödül ve disiplin yönetmeliğinin 38. maddesi gereği 2007/2008 öğretim yılının disiplin yönünden değerlendirilmesi yapılmış, sonucu aşağıya çıkarılmıştır.

 

1. Okulda düzen ve disiplinin sağlanması ile ilgili sınıf müdür yardımcıları psikolojik danışman rehber öğretmen ve sınıf öğretmenleri ile gerekli  görüşmeler yapılmıştır.

2. Okul genelinde aylık toplantılar haricinde periyodik aralıklarla okul içi genel aramalar yapılmış ve öğrencilere gerekli rehberlikte bulunulmuştur.

3. Okul  müdürünün kurulumuza havale ettiği disiplin olayları psikolojik danışman rehber öğretmen raporu da dikkate alınarak incelenmiş 25 disiplin cezası uygulanmıştır.

4. Okul içinde ve dışında milli ve insani bakımdan erdem olarak kabul edilen iyi davranışlarda bulunan sportif ve sosyal etkinliklerde görev alan derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren öğrencilerimizin I. Dönemde Endüstri Meslek Lisesi’nden 46 öğrenci onur belgesi ile, 69 öğrenci teşekkür belgesi ile, 3 öğrenci ise taktir belgesi ile, Anadolu Teknik Lisesi’nden 9 öğrenci Teşekkür,3 öğrenci ise Onur  Belgesi ile ödüllendirilmesi uygun görülmüştür. II. Dönemde ise; Endüstri Meslek Lisesinden 106 öğrenci Onur Belgesi ile, 108 öğrenci Teşekkür Belgesi ile, 9 öğrenci ise Taktir Belgesi ile, Anadolu Teknik Lisesi’nden 1 öğrenci Takdir Belgesi ,9 öğrencinin Teşekkür Belgesi ile  ödüllendirilmesi uygun görülmüştür .

5. Disiplin kurulumuz yıl içerisinde 48 karar almış, bunlardan 37 toplantıda öğrenci ile ilgili dilekçeler değerlendirilmiş 11 toplantı genel disiplin düzenini korumak ve geliştirmek periyodik aramalar için yapılmıştır.

6. Her Türk gencinin  Atatürk İlke  Ve İnkılaplarını ilke edinmesi bu doğrultuda çağdaş eğitim seviyesini yakalamak için gayret göstermesinin gereği ve önemi her fırsatta öğrencilerimize hatırlatılmıştır.

7. Aile ve çevre etkisiyle suç işlemeye müsait öğrenciler psikolojik danışman rehber öğretmen ve onur kurulu başkanı öğretmen ile birlikte disiplin kurulumuzca ortaklaşa çalışılarak öğrencilere gerekli psikolojik rehberlik yapılmıştır.

8. 2007/2008 öğretim yılında işledikleri suçlardan dolayı verilen 25 disiplin cezası ve öğrencilerimizin isimleri ile suçları disiplin kurulunun onayına sunulmuştur.

 

UYGUNDUR

13/06/2008

……………………….

Okul Müdürü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Join me: