MHMK Üniversitesinden Burs Kampanyası

MHMK Medya ve iletişim için MHMK Macromedia Üniversitesi

Basın Bildirisi, 27 Mart 2013

MHMK ÜNİVERSİTESİ MEDYA SENARYOLARINIZI ALMANYA’DA 6 LİSANS VE YÜKSEK LİSANS BURSUYLA ÖDÜLLENDİRİYOR.

Munich/Almanya (27/3/2013)-  Medyanın geleceği nedir? Nasıl bir trend göstermektedir? Ve medyadaki değişimler  hayatınızı nasıl etkileyecektir? Medya kalıpları hızlı adımlarla dönüşmekte. Geleceğin standartlarına şekil verecek olan geleneksel medya modellerini yeniden düşünmemiz gereken önemli bir zamandayız. MHMK, siz genç ve yaratıcı yetenekleri, “medya senaryolarınızdan” esinlenerek fikir ve projelerinizi geliştirmeye ve 2013/2014 öğrenim yılında Munich, Berlin ya da Hamburg’da, medya, iletişim ve tasarım alanlarında İngilizce lisans veya master programları için değeri 95.850 € olan 6 burstan birini kazanmaya davet ediyor.

Medya ve iletişim alanında Almanya’nın önde gelen üniversitesi MHKM, üstün araştırma ve çalışma imkanları sağlamakta ve seçkin kariyer fırsatlarıyla bilinmektedir.

Kendi konseptini geliştir ve “kendi medya senaryonu”-geleceğin medya senaryosu ile ilgili düşüncelerin, fikirlerin ve hayallerin-  keşfederek yaratıcılığını göster. Günümüzde televizyon, internet veya sosyal medya aracılığıyla, meyda ile sürekli temas içinde yaşıyoruz.

Bu yarışma 18-28 yaş arası “Medya ve İletişim Tasarımı“ ve “Medya ve İletişim Yönetimi” branşlarında lisans öğrenimi gören ve 22-38 yaş arası “Medya ve İletişim Yönetimi” ve “Medya ve Tasarım” branşlarında yüksek lisans öğrenimi gören uluslararası öğrencilere açıktır.

Seçilen projeler ve görüntüleri www.youcreatemedia.com adresinde yayınlanacak, oylanabilecek ve yorumlanabilecektir. Ayrıca, kendi facebook haber kaynakları aracılığıyla, internet kullanıcıları tarafından desteklenebilecektir.

Nasil katılacağını ve başvuruda bulunacağını öğrenmek için www.youcreatemedia.com adresini ziyaret et. Uzmanlardan oluşan jüri en iyi işi burs ile ödüllendirecektir. Proje teslimi için son başvuru tarihi 25 Haziran 2013’tür.

Uluslararası

Medya İletişim

Fernanda Massarotto

fmassarotto@gmail.com

MHKM Hakkında

Munich, Stuttgart, Cologne, Hamburg ve Berlin olmak üzere 5 lokasyonda, 2000’den fazla öğrencisi, 80 civarında öğretim üyesi olan MHKM, Almanya’nın en büyük özel medya üniversitesidir. MHMK medya ve tasarım sektöründeki kurum ve şirketlerin yanı sıra, uluslararası bağlantı ve işbirliği ortaklıklarını içeren geniş bir ağ ile çalışır.

4 lisans programında -“Sinema ve Televizyon”, “Gazetecilik”, “Medya ve İletişim Tasarımı” ve “Medya Yönetimi”- öğrenciler  “Medya ve İletişim Yönetimi” ve “Medya ve İletişim Tasarımı” ingilizce lisans programlarını içeren 20 civarında çalışma alanından oluşan  geniş bir yelpazeden seçim yaparlar.  Gazeteciler, medya yöneticileri  ve medya ve iletişim tasarımcıları, yurtdışında 5 kıta platformu 5CU’da bulunan ortak üniversitelerimizden birinde entegre bir dönemle birlikte,  Almanya’daki bir kampüste 6 dönem tamamlarlar.

MHMK’nın yüksek lisans okulu, uluslararası kariyer için altyapı oluşturan “Medya ve Tasarım” ve “Medya ve İletişim Yönetimi” ingilizce programlarını sunar. Almanca dilindeki “Gazetecilik” yüksek lisans derecesi, gazetecileri önemli yönetim sorumluluklarına hazırlayan gazetecilik ve yönetim becerilerini beraberinde getirir. İki dilli modüler yüksek lisans programı olan “Açık Medya(Open Media)”da, öğrenciler bireysel olarak kendi çalışmalarını seçebilir ve tasarım, gazetecilik ve yönetim alanlarında kendileri için uygun olan dersleri alabilirler. Yüksek lisans programı ayrıca yarı zamanlı öğrenime açıktır.

Tüm programlar FIBAA ajans tarafından 2011’de onaylanmıştır ve ayrıca MHMK, Federal Alman Hükümeti Bilimsel Konseyi tarafından kurumsal onay da almıştır. MHMK mezunları, önde gelen ajanslarda, meyda şirketlerinde ve ARD (WDR / SWR), Adidas, Axel Springer, Audi, Burda, BMW, Deutsche Telekom, Edelman, Gruner + Jahr, RTL, Siemens, SKY, Vok Dams ve Warner Music gibi firmalarda stajyer ve profesyonel olarak çalışırlar.

Daha fazla bilgiyi bu adresten bulabilirsiniz: www.mhmk-international.org

MHMK Üniversitesinden Burs Kampanyası” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Join me: