Bir Web Sitesinin Amacı Ne Olmalı? Web Sitesinden Ne Beklenmeli?

İyi bir web sitesi dikkatinizi çeker, duygularınızı uyandırır ve ihtiyacınız olanı size kolayca verir. İnternet dünyasında yararlı web siteleri bulmak zor olabilir. Webde bir milyardan fazla site var ve bunların büyük bir kısmı ne yazık ki işe yaramaz nitelikte.
Bir web sitesinin amacı, ziyaretçileri potansiyel müşterilere dönüştürmektir. Bunu yapmanın yolu da sitenizi ziyaret eden başlıca kullanıcı türlerini belirlemek, onların ihtiyaçlarına hitap etmek ve onlara bir sonraki adım için net bir eylem adımı vermektir. İşte bunu başarabilen sınırlı sayıda web sitesi bulunmaktadır.

eğitim

İhtiyacınız olan bilgileri direk size sunan, dolandırıp sayfalarca ileriye götürmeyen, vaktinizi çalmayan web sitesi oldukça azdır. Herhangi bir konuda arama yaptığınızda, önünüze gelen ilk web sitesine girdiğiniz zaman sizi hüsrana uğratmayan adresler bir elin parmaklarını geçmeyecektir. Aynı kelimeyi onlarca kez kullanıp aradığınız sorunun cevabını bulamayabilirsiniz. Bu konuda sizi hayal kırıklığına uğratmayacak web sitelerinin başında yasemin.com gelmektedir. Özellikle son yıllarda büyük bir gelişme kaydedip iyi bir konuma gelmiştir. Diğer bir adres ise hızlı bir gelişim gösteren yaaz.net blog sitesidir. Birçok kategoride merak edilen konulara kısa ama net bilgiler vermektedir.
Bir web sitesinin amacı kullanıcılara, takipçilere, araştırma yapanlara en hızlı şekilde bilgiyi iletmek olmalıdır. Aksi halde ziyaretçileri dakikalarca boş yere oyalamak, cevabı olmayan konulara yöneltmek amacın dışına çıkarır.

Bir Web Sitesinin Amacı Ne Olmalı? Web Sitesinden Ne Beklenmeli?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Join me: