10. SINIF 1. DÖNEM 1.VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

………………………………………………………………………. 

10-C SINIFI I. DÖNEM I.VELİ TOPLANTI TUTANAĞI

 

TOPLANTI TARİHİ:11.12.2012

TOPLANTI SAATİ   : 12:00

TOPLANTI YERİ     : BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ

 

10-C Sınıfı 1. Dönem 1.veli toplantısı  11.12.2012 tarihinde Sınıf Öğretmeni Köksal İYİGÜN başkanlığında 2 öğrenci velisinin katılımıyla saat 12:00 ile 13:00 Arasında Bilişim Teknolojileri Bölümünde aşağıdaki gündem maddeleri ile yapıldı ve aşağıdaki kararlar alındı.

 

GÜNDEM                 :

 

 1. Açılış
 2. Öğrenci velileriyle tanışma.
 3. Ders çalışma yöntemleri
 4. Ders notları ve başarı
 5. Bilgisayar ve internet
 6. Kitap Okuma Alışkanlığı
 7. Özgüven Sağlama
 8. Dilek Ve Temenniler

 

MADDELERİN GÖRÜŞÜLMESİ:

 

 • Bilişim Teknolojileri Bölümünde veli toplantısının açılışı yapıldı.
 • Toplantıya 2 öğrenci velisinin katıldığı görüldü. Gelmeyen öğrenci velileriyle daha sonra görüşülmesine karar verildi. Öğrenci velileriyle teker teker tanışıldı.
 • Bu eğitim-öğretim yılında sağlık ve başarı temenni edildi.
 • Öğrencilere teker teker ara karne çıkartıldı. Velilerle birlikte bu karneler incelendi. Öğrencinin bölümünde genel sıralamasına bakıldı. Açıklanan ders notları teker teker incelendi.
 • Okula velinin zamanının müsaitliği ölçüsünde belirli periyotlarla gelmesi, çocuğun okul ortamında gözlenmesi, dönemde en az iki kez görüşmesi gerektiği anlatıldı. Branş derslerinde bireysel görüşmelerin yapılabileceği anlatıldı.
 • Öğrencilerin okul çıkışı hemen ders çalışmaması gerektiği belirtildi. Ders çalışma zamanı ayarlanırken çocuğun okuldan yorgun geldiği hesaba katılmalı ve bir müddet dinlendikten sonra ders çalışmaya başlamalıdır denildi. Evde mümkünse öğrenciye ait bir çalışma odası olmasının faydalı olacağı, öğrencinin masada çalışmasının daha uygun olduğu söylendi.
 • Kitap okumanın zihni geliştirdiği, yorum gücünü arttırdığı, konuşmayı akıcı hale getirdiği, hayal gücünü zenginleştirdiği söylendi. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasının gerektiği söylendi.
 • Çocuğun tanınmaya çalışılması, onlara fırsat sağlanması, yol gösterilmesi taktir ve teşvik edilmesi ve yaptığı davranışın ödüllendirilmesinin çocuğa özgüven sağladığı ifade edildi.
 • Öğrenci devam- devamsızlıkları konuşuldu. Öğrencilerin daha fazla kontrol edilmesi gerektiği söylendi. Öğrencilere her hafta rehberlik dersinde devamsızlıklarının hatırlatıldığı söylendi.
 • Dilek ve temenniler ile toplantı bitirildi.

 

 

 

                                                                                                                             …………………….

10 C Sınıf rehber öğretmeni

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Join me: