YGS’ de din soruları öğrenciye göre!

ygs de din kültürüBilindiği gibi bu yıl YGS sorularına yeni alan eklendi. Öğrenciler önceki yıllarda sorulan konulara ek olarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularına da cevap verecek.

Ancak bu durum bazı sıkıntıları da beraberinde getirdi. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini almayan veya farklı alan ile alan öğrenciler içinYükseköğretim Genel Kurulu tarafından bir istisna düşünüldü.2013-YGS Sosyal Bilimlerle ilgili kısımda bulunan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularının yanı sıra bu öğrenciler için Felsefe alanından 5 soru sorulmasına karar verildi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini alan öğrenciler Sosyal Bilimler Testindeki 40 sorusuyu cevaplandıracak, aynı bölümde bulunan 41.,42., 43., 44. ve 45. felsefe sorularını cevaplamayacak.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini almayan öğrenciler ise Sosyal Bilimlerle ilgili kısmın  ilk 35 sorusunu cevaplandırdıktan sonra aynı testin 41., 42., 43., 44. ve 45. felsefe alanıyla ilgili soruları cevaplandıracaklar. Aynı testte bulunan 36., 37., 38., 39. ve 40. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularını ise cevaplamayıp o kısmı boş bırakacaklardır.

Bu kısmın değerlendirilmesi ise öğrencinin seçtiği kısma göre yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.