TELEFONA TÜRKÇE MENÜ YÜKLEME

Bilindiği gibi dünyaca ünlü birçok markanın üstün özellikli cep telefonları olağanüstü fiyatlara satılmaktadır. Yurt dışında tanıdığı olanlar içinse bu durum biraz daha farklı. Ülkemizde alınan birçok ek ücret orada alınmamaktadır. Tabi ki bu güzelliğin yanında ülkemizde satılan telefonlar ile Yurt dışından gelenler arasında bazı farklılıklar mevcut. Türkçe dil özelliği ise bunlardan sadece biri. Bu yazımızda Türkçe menü sorununu çözmenize yardımcı olacağız. Anlatılanları doğru şekilde takip ederseniz Türkçe menülü bir telefona sahip olmanız zor değil. Şimdiden kolay gelsin.

  1. Adım:  Öncelikle telefonunuzda Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri kısmına giderek USB hata ayıklamayı etkinleştirin.

s1s2s4s5

2. Adım: Daha sonra telefonunuzu kapatın. Şimdi telefonunuzun ses kısma, ev(home) ve açma kapama tuşlarına aynı anda basın ve bekleyin. Aşağıdaki 1. Resimdeki ekran geldiğinde ses açma tuşuna basın. Resim 2 deki ekran karşınıza gelecektir.

3. Adım: Aşağıda verilen bağlantıdan gerekli arşiv dosyayı indirin ve masaüstüne çıkarın.

I9100XXLPQ_I9100OXALPQ_I9100XXLPQ_HOME.tar.md5

4. Adım: İşimizin kritik kısmına geliyoruz. Üstte indirdiğiniz dosyadan Odin v1.85 programını bilgisayarınıza kurun. Bilgisayarınıza kurduğunuz Odin v1.85 programını çalıştırın.

5. Adım: Telefonunuzu kabloyla bilgisayara bağlayın. Bağlandığında ID:COM kısmının sarı olduğunu göreceksiniz.

 sarı

6. Adım: Program üzerinde PDA kısmına tıklayın ve masaüstüne çıkarmış olduğunuz I9100XXLPQ_I9100OXALPQ_I9100XXLPQ_HOME.tar.md5 dosyasını seçin. Başlamadan önce program ekranı aşağıdaki gibi olmalıdı

program son  7. Adım: Artık “Start” düğmesine basabiliriz. İşlem bittiğinde telefonunuz yeniden başlayacaktır.

  8. Adım: Rooting kısmında ise yine hata ayıklamayı etkinleştirin. Telefonu kapatın. Yine ses açma, ev tuşu ve açma kapama tuşlarına basarak yükleme sayfasına gelin.

9. Adım: Aşağıda verilen dosyayı rar şeklinde masaüstüne indirin. Ve PDA kısmına gösterin.

 “CF-Root-SGS2_XX_XEO_LPQ-v5.3-CWM5.tar”

10. Adım : Tekrar starta basarak işleminizi bitirin.

Artık telefonunuzun dil seçenekleri arasında Türkçe de var. Ayarlar kısmına giderek dil seçenekleri arasından Türkçeyi seçin. Hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Join me: