Saydam telefon geliyor

transparent phoneBu teknolojinin neler getirecegini hiç kestiremiyoruz. Telefonda gelinen son nokta bu olsa gerek SAYDAM TELEFON.

Önden baktığınızda arkasınıda görebileceğiniz bir telefonunuz olsun istemezmisiniz. Bence istersiniz an azından merağınızdan dolayı istersiniz. İşte size dünyanın ilk saydam telefonunun prototipini anlatıyorum. Şu an kendi kendinize sne işe yararki bu telefon diye sorarsanız haksız sayılmassınız. Ploytran firması bu soruya açık bir cevap vermezken değişik telefon prototiplerini denemekten de geri durmuyorlar.

Telefonun içeriğine bi göz atacak olursak MicroSd kart,küçük bir pil ve küçük bir devre kartından başka bir şey görmemiz mümkün değil. Çünki geri kalan herşey saydam tıpkı bir cam gibi.

“Smart Glass” şeklinde adlandırılan bu teknoloji, telefonun gücünü kapattığınızda saydam birhal alıyor. Güç açıkken ise bir telefondan farkı yok. Şu an ki işlevleri bir hayli kısıtlı olan model, çalışıyor ve bir yazılıma sahip durumda. Telefonun ne gibi yenilikleri daha doğrusu ne gibi kolaylıklar ve işlevsellikler kazandıracağı merak konusu.

İnsan demeden duramuyor. Bu teknoloji keşke kıyafet yada otomobil sektöründe de olsa 🙂

Konu ile video ile baş başa bırakalım sizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.