Merhaba öğrenci kardeşlerim

planlı çalışmaMerhaba dostlar;

Dışarıdan bakıldığında  “İşin gücün yok bir okula gidip geliyorsun işte, onu bari başar.” gibi suçlamalara maruz kalsalar da biz biliriz ki öğrenci türlü sıkıntılarla mücadele ederek tabiri caizse feleğin çemberinden geçer. Daha ilk sınıflarda ilk önce kendi kendisiyle mücadeleye giren birey yeteneklerini fark ettikçe başarı ve başarısızlıkla tanışır. Hayatında ilk rakipleri sınıf arkadaşları oluverir birden. Başarmak mutlu ederken başarısızlık, meydan muharebesi kaybetmiş komutandan daha kötü hissettirir. Rekabet duygusu gelişmeye başlayan birey anne babaların komşu kızı,  amcaoğlu gibi nispeten daha başarılı öğrencilerle de karşılaştırması rekabeti iyice kızıştırır. Ebeveynlerin bu gayretlendirme çabası çoğunlukla başarılı olana ve dolayısıyla da başarıya karşı düşmanlık hissi beslemesine sebep olur. Arkadaş arasında kendini kabul ettirme, derslerde başarılı olmaya çalışma, ailelerin beklentilerini karşılama vb. birçok faktör okul hayatını koşu parkuruna çevirir adeta.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi hayatımıza yön veren sınavlar(YGS-LYS vb.) ve hazırlık için gidilen dershaneler tüm zamanımızı doldurur. Tüm bunların ergenlik dönemi gibi insanın yerinde duramadığı kanının deli aktığı bir dönemde olması ise başlı başına sorundur. “Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar.” dedikleri gibi bir de gider gönlünüzü birine kaptırırsınız ve hayattaki ilk önceliğiniz o oluverir. Zihin hayallerle tamamen dolu iken derslerin akılda kalması zorlaşır, çalışma isteği ise tamamen yok olur. Hayat sizden bu ikisini dengeli bir şekilde götürüp üniversite aşamasına geçmenizi bekler.

Bunu başardığınızda işler kolaylaşır. O hep şikâyet ettiğiniz aile baskısı ortadan kalkar ve ayaklarınız üzerinde durmaya başlarsınız. Kararlarınızı artık kendiniz verir ve dilediğinizce uygular ya da uygulamazsınız. İyi yanları olduğu gibi kötü yanları da vardır elbette. Her akşam burun kıvırdığınız sıcak çorba artık yoktur. Ev arkadaşlarına tahammül, satın almak istediklerinizle cepteki paranın uyuşmayışı, vizeler, finaller, alttan dersler vb. birçok sorun devam eder gider.

Özet olarak öğrenci demek zoru başarmaya çalışan  insan demek. Zoru başarmaya çalışana bir omuz vermek gerek parolasıyla oluşturduğumuz www.ogrenciyiz.net adlı sitede tüm öğrencilik döneminizde yanınızda olmayı hedefliyoruz.

Kişiye özel ders çalışma planları hazırlama, ders içerikleri, örnek sınav soruları, önceki yıllarda çıkmış sorular vb. konularda elimizden gelen yardımı yapmaya çalışacağız. Bunun yanında çok yakında oluşturacağımız kısımda okulla ilgili sorunlarınız hakkında soracağınız sorulara uzman ekibimizce cevap verilecektir. Disiplin cezaları ve idareyle sorunlarınız hakkında bilmediklerinizi sorabileceksiniz.

Bunların yanında site içinde hoşça vakit geçirebileceğiniz eğlenceli bölümler de çok yakında hizmetinizde olacaktır.

Öğrenci gibi düşünebilen, öğrenci ihtiyaçlarına cevap veren ogrenciyiz.net ekibi olarak sizleri sitemizde öğrenci olarak değil misafir olarak ağırlamak isteriz.

Sevgi ve esenlikle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Join me: