Fen ve teknoloji dersi zümre toplantısında alınan kararlar

ALINAN KARARLAR

1)      Zümre başkanı olarak ………………….. seçilmiştir.

2)      Programlar incelenerek derslerde Atatürkçü düşünce esas alınıp derslerde bu konulara yer verilmesine karar verildi.

3)      2011-2012 Eğitim öğretim yılında MEB tebliğler dergisinde onaylanmış ders kitaplarının okutulmasına karar verildi

4)      Dersin işlenişi sırasında anlatım, soru-cevap, tartışma, örnekleme, uygulama, buluş yoluyla öğrenme, iş birlikli öğrenme, araştırma yoluyla öğrenme ve gözlem metotlarını uygulamanmasına karar verildi.

5)      2011-2012 Eğitim öğretim yılının başında öğrencilere Fen ve Teknoloji dersinde verimli ders çalışma yöntemleri, ders sırasında not tutma, planlı ve düzenli çalışma, kitap okuma gibi konularda açıklamalar yapılmasına karar verildi.

6)      Proje görevleri 2300 sayılı tebliğler dergisinde yer alan yönetmeliğe göre Ekim ayının son haftası veya Kasım ayının ilk haftası öğrencileri isteklerine uygun olarak dağıtılacaktır; Nisan ayının son haftası veya Mayıs ayının ilk hatası geri toplanacaktır. Görevlerin hazırlanması aşamasında öğrencilerle görüşmeler yapılıp rehberlik edilecek ve her görüşme tutanak altına alınacaktır.

7)      Fen ve Teknoloji dersinde öğrencilere 1 dönemde 3 yazılı, 2 ders içi performans ve en az 1 ders dışı performans verilmesine; İsteyen öğrencilere 1. Dönem isteyenlere 2. Dönem en az 1 proje görevi verilmesine karar verilmiştir.Öğrencilerin girecekleri SBS dikkate alınarak yapılacak yazılı değerlendirmelerin formatı; boşluk doldurma, eşleştirme, kavram haritası, balık kılçığı, çoktan seçmeli, doğru yanlış ve klasik soru şeklinde olmasına karar verildi.

8)      Fen ve Teknoloji Dersinde yapılacak yazılı değerlendirmelerin

  1. Dönem; Ekim ayının 4. Haftası, Kasım ayının 4. Haftası,Ocak ayının 1.haftası
  2. Dönem; Mart ayının2. Haftası, Nisan ayının 2. Haftası,Mayıs ayının 4.haftası

Yapılmasına karar verildi.

9) Laboratuar araç ve gereçlerinin korunması konusunda tüm öğrencilere gerekli uyarıların yapılmasına ve bu noktada öğretmenin kontrol edici olmasına karar verildi. Eksiklerin belirlenip liste halinde okul idaresine verilmesine karar verildi.

 

 

 

………………….                                                                                        ……………..

Fen ve Tek.Öğrt.                                                                                      Müdür Yrd.

 

 

 

 

 

……………..

Okul Müdürü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.