Dershanelerle ilgili son karar verildi!

dersaneler kapanacak miEğitim-öğretimde dersanelerin gerekliliği konusunda toplumda farklı görüşler var. Kimileri bu devasa sektör için olmazsa olmaz gözüyle bakarken bir kısım ise okul varken dersanelerin gereksiz olduğunu düşünüyor.

Hatırlayacağınız gibi bu eğitim öğretim yılı başında bu mesele çokça konuşulmuştu. Toplumda güncelliğini yitirmeyen dershaneler meselesinde sona gelindi. Kurul raporunu tamamladı.

Ak Parti Genel başkan yardımcısı Mehmet Ali ŞAHİN  Karabük Öğretmenevi’nde gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şahin, kendi başkanlığında kurulan komisyonun raporunu hazırladığını ve ilerleyen günlerde başbakana sunacaklarını söyledi.  Daha önce başbakan tarafından kapatılma ile ilgili bir açıklama yapıldığını fakat uygulamaya geçilmediğini  hatırlatan Bakan Şahin Türkiye’ de dershane gerçeğini üzerine eğildiklerini ve sorun hakkında bir sonuca vardıklarını ifade etti.

Sonucun başbakana iletilmesinin ardından bir karar verilecektir şeklinde sözlerini devam eden Şahin henüz bu konuda bilgi paylaşımı için erken olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Join me: