ANAOKULU ŞENLİĞİ PROGRAM AKIŞI

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI CUMHURİYET ANAOKULU ŞENLİĞİ PROGRAMI

Sayın Kaymakamım, protokolün değerli üyeleri, Vezirköprü Cumhuriyet Anaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin hazırlamış olduğu Okul Öncesi Eğitim Şenliğimize hoş geldiniz.

Şimdi sizleri Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm Türk Büyüklerinin manevi huzurunda saygı duruşuna, ardından İstiklal Marşımızı okumaya davet ediyorum.

 

Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.” Demiştir Mustafa Kemal Atatürk.

Şimdi Cumhuriyet anaokulunun bütün öğrencilerinin sunacağı açılış gösterisini izleyeceğiz. Miniklerimize kocaman alkış..

 

 

Eğer çocuğumuza hayatın ne kadar zor olduğundan bahsediyorsak, çocuğumuz için yaşam güçlüklerle dolu olacaktır, Eğer çocuğumuzu özgür bir ortamda büyütüyorsak, çocuğumuz için yaşam özgürlüktür.

Şimdi Cumhuriyet anaokulu Çiçekler sınıfı öğrencilerini “Elma Kurdu” adlı rondunu sunmak üzere sahneye davet ediyorum.

 

 

Eğer çocuğumuza paranın çok değerli olduğunu, mutluluğun paraya bağlı olduğunu gösteriyorsak, çocuğumuz için yaşam hırs ve hayal kırıklığı olacaktır,
Eğer çocuğumuza insanca değerleri öğretiyorsak, çocuğumuz için yaşam insanca yaşamak olacaktır

Şimdi Cumhuriyet anaokulu Kelebekler sınıfı “Ateş Böceği” adlı şarkılı oyunu ile bizlerle birlikte olacaklar. Onlar için kocan alkış.

 

 

 

 

Eğer çocuğumuzu yalanlarla oyalıyorsak ve O bunu fark ediyorsa, çocuğumuz için yaşam yalanlarla dolu olan bir yerdir. Eğer çocuğumuzu mutlu bir ailede büyütüyorsak, çocuğumuz için yaşam mutlu olacaktır.

Şimdi Cumhuriyet anaokulu şirinler sınıfı öğrencilerinin hazrlamış olduğu  “…………………………..” isimli dans gösterisini sergilemeleri için alkışlarınızla sahneye davet ediyorum.

 

 

Eğer çocuğumuzu kavga dolu bir ortamda büyütüyorsak, çocuğumuz için yaşam kavga olacaktır. Eğer çocuğumuza değer veriyorsak ve bunu gösteriyorsak, çocuğumuz için yaşam insanlara değer vermek olacaktır.

Şimdi Cumhuriyet anaokulu Çiçekler sınıfı sabahçı gurubu öğrencilerini hazırladığı “…………………………..” adlı şarkılı oyunu ile bizlerle birlikte olacaklar.

 

 

Eğer çocuğumuzu baskılarla büyütüyorsak, çocuğumuz için yaşam zorlanmadır, Eğer çocuğumuzu takdirlerle büyütüyorsak, çocuğumuz için yaşam bir ödüldür.

Şimdi Cumhuriyet anaokulu uğur böcekleri sınıfı sabahçı gurubu öğrencileri “Kovboy” adlı gösterileri sunmak üzere sahneye davet ediyorum.

 

 

 

 

Eğer bir çocuk, hoşgörü ile yetiştirilmişse, sabırlı olmayı, desteklenip yüreklendirilmişse, kendine güven duymayı öğrenir.

Şimdi Cumhuriyet anaokulu Arılar sınıfı “Vals” adlı gasterilerini sunacaklar. Alkışlarınızla sahneye davet ediyorum.

 

 

 

Eğer bir çocuk, övülmüş ve beğenilmişse, takdir etmeyi , hakkına saygı gösterilerek büyütülmüşse, adil olmayı öğrenir.

Zübeyde hanım Anaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu dans gösterisini sunmaları için sahneye davet ediyorum.

 

 

 

—-

 

Eğer bir çocuk, güven ortamı içinde yetiştirilmişse, inançlı olmayı, kabul ve onay görmüşse, kendini sevmeyi öğrenir.

Şimdi Mustafa Tunç Anasınıfı Öğrencilerinin hazırlamış olduğu  rondu izleyeceğiz. Alkışlarınızla sahneye alıyoruz.

 

 

 

 

Eğer bir çocuk, aile içinde dostluk ve arkadaşlık görmüşse, bu dünyada mutlu olmayı öğrenir

Şimdi Mirza Çalışkan anaokulu öğrencileri adlı şarkılı oyunu ile bizlerle birlikte olacaklar.

 

 

 

 

Ben bir çocuğum.. Beni şımartmayın.Her istediğimi elde edemeyeceğimi biliyorum. ancak; sizi deniyorum. Bana tatlı sert davranmaktan çekinmeyin. Bunu tercih ederim.Benim daha güvenli hissetmemi sağlar.

 

Son gösterimiz Cumhuriyet anaokulu öğrencilerinin. Şimdi sizleri   Uğur böcekleri sınıfı ile “Halk oyunu” gösterisini sunmaları için başbaşa bırakıyorum. Alkışlarınızla Uğur böcekleri sınıfı.

 

Konuşmalarını yapmak üzere Okul Müdürümüz …………………. hanımefendiyi buraya davet ediyorum.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Join me: