Ygs Lys Puan hesaplama 2013

ygs-lys2013 YGS ve LYS sınavlarına ait puan hesaplama sistemi aşağıdadır. Hesaplama yapılırken kullanılan katsayılar ve puan hesaplamaları 2012 YGS ve LYS sınanları baz alınarak yapılmıştır. Puan hesaplamalarında 2 puan eksik yada 2 puan fazla oynamalar olabilir. Bu yıl yapılacak olan sınavlarda kullanılacak olan katsayılarda bunlar olacaktır. Bu robot sayesinde aldığınız puana göre en güzel hangi bölümlere gidebileceğinizi kolayca öğrenebileceksiniz. Böylece hatsız bir tercih yaparak geleceğinizi garanti altına almış olacaksınız. Lys puanınızı hesaplarken önce ygs netlerinizi girmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde LYS puanınız hesaplanamaz. Sistemin en altında bulunan tablodan da diploma puanınızı girerek 0,12 Ekli Yerleştirme Puanınızı ve 0,18 Ekli Yerleştirme Puanınızı öğrenebilirsiniz. Çok kısa süre sonra 2013 tercih robotumuzu tamamlayıp hizmetinize sunucaz.

 

 YGSTürkçe
(Dil ve Anlatım)
(40)
Temel Matematik
(40)
Sosyal Bilimler
(40)
Fen Bilimleri
(40)
DOĞRU
YANLIŞ
NETLER

Yukarıda YGS puanınızı hesapladıktan sonra aşağıdaki taboldan da LYS puanınızı hesaplayabilirsiniz. Yine tablonun altında LYS sınavına ait puanlar listelenecektir.

YGS NETLERİ GEREKLİ
LYSMAT
(50)
GEO
(30)
FİZ
(30)
KİM
(30)
BİY
(30)
EDB
(56)
COĞ1
(24)
TAR
(44)
COĞ2
(14)
FEL+DİN.K.
(32)
DOĞRU SAYISI
YANLIŞ SAYISI
NETLER

Yukarıdaki puan hesaplama tablolarında bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, aşağıda bulunan yorum bölümüne düşüncelerinizi bildirebilirsiniz. Yine sınav veya sistem hakkında sormak istediklerinizi bu linkten bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.